Διαγωνισμός Ζωγραφικής

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗΑ/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

ΘΕΜΑ: «Ανακοίνωση αποτελεσμάτων του Μαθητικού Διαγωνισμού ζωγραφικής, σκίτσου, κόμικ».

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 1-6-2017 συνεδρίασε η Επιτροπή, η οποία συγκροτήθηκε με τη με αριθμ. πρωτ. 2707/26-5-2017 Απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Βορείου Αιγαίου στα πλαίσια του Μαθητικού Διαγωνισμού Εικαστικής Δημιουργίας (ζωγραφικής, σκίτσου, κόμικ) με θέμα «Η Ευρώπη απ’ την αρπαγή της μέχρι σήμερα» που διοργάνωσε η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Βορείου Αιγαίου σε συνεργασία με τους Πρεσβευτές (Ambassadors) του προγράμματος TeachersforEurope του Βορείου Αιγαίου και του προγράμματος EuropeDirect – Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης και αποφάσισε τα εξής:

α) Να απονείμει βραβεία στα εξής έργα:

για τα Γυμνάσια:

• 1ο βραβείο στο μαθητή Φραγκάκη Νίκο, του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Χίου
  • 2ο βραβείο στη μαθήτρια Βουλαλά Χριστίνα, του Γυμνασίου Λιβαδοχωρίου Λήμνου

01 BOULALA

• 3ο βραβείο στη μαθήτρια Παλαιολόγου Κρυσταλλένια, του Γυμνασίου Λιβαδοχωρίου Λήμνου

02 PALAIOLOGOU

.........

γ) Να λάβουν έπαινο τα έργα των εξής μαθητών:

• Γαλημίτη Ελίζα, Δαβούλου Κατερίνα, Δήμου Νικολέττα, Ρεπανίδα Κατερίνα, Φίκαρης Μάριος, του Δ.Σ. Νέας Κούταλης Λήμνου

Εκφράζουμε θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές των σχολικών μονάδων Βορείου Αιγαίου, οι οποίοι έλαβαν μέρος στο Διαγωνισμό ζωγραφικής, σκίτσου, κόμικ.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ Δ/ΝΤΗΣ

Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ